Otázky a odpovědi

Jak vybavit prodejnu chlazením?

Jak vybavit prodejnu chlazením?

Pro prodejnu s potravinami nebo smíšený zbožím jsou základem regály a chladicí vybavení. Regály není tak obtížné vybrat, ale chlazení je o to složitější. Musí se vybírat podle nároků na provoz, směrnic a předpisů a také designu.

Více

Ohřev TUV tepelným čerpadlem

Ohřev TUV tepelným čerpadlem

Stále více lidí volí do svých rodinných domů tepelná čerpadla. Jednak se jedná o ekonomické řešení a také o ekologické řešení získávání energie. Při výběru tepelného čerpadla velmi často padá otázka ohledně ohřevu TUV. Vyplatí se to nebo nikoliv?

Více

Jak funguje klimatizace?

Jak funguje klimatizace?

Klimatizace je využívána pro osvěžení především v horkých letních měsících. Její fungování je založeno na jednoduchém principu tepelného čerpadla. Některé klimatizace se využívají pouze pro chlazení. Málokdo ale ví, že se klimatizací dá poměrně dobře a levně vytápět!

Více

Jak vybrat klimatizaci do bytu?

Jak vybrat klimatizaci do bytu?

Technické řešení chlazení bytu je možná ještě složitější, než výběr a montáž klimatizace v rodinném domě. Proč? hlučnost kompresoru problém s montáží či umístěním nutnost zařízení odtkoku kondenzátu nesnadný přívod vzduchu Mobilní nebo klasickou klimatizaci? Do bytu si mnoho lidí...

Více

Návratnost tepelného čerpadla

Návratnost tepelného čerpadla

Realizovat tepelné čerpadlo se vyplatí především u objektů s doboru tepelně-izolační schopností. Ideální je tedy realizace tepelného čerpadla u novostaveb nebo zrekonstruovaných objektů. V těchto případech se tepelné jednotky starají o ohřev teplé vody nebo vytápění, může se ale jednat o obě funkce zároveň.

Více

Dotace na tepelná čerpadla

Dotace na tepelná čerpadla

Na tepelná čerpadla můžete využít program Zelená úpsorám. Dotace je ale omezena několika podmínkami, takže finanční podpora není úplně pro každého. Podmínkou je zůčastnění se akce snižování energetické náročnosti budov. Dotaci tedy můžete získat, ale pouze za podmínky výměny starého kotle.

Více