Tepelná čerpadla vzduch - voda

K tepelnému čerpadlu se v posledních letech uchyluje stále více lidí, neboť každým rokem stoupají náklady za vytápění. Tepelná čerpadla tak patří k vhodné alternativě, díky které lze ušetřit na celkových nákladech na energiích.

Vhodnou alternativou je pořízení tepelného čerpadla vzduch - voda, což je moderní způsob vhodný k vytápění objektů a ohřevu vody. Tento způsob je ideální pro stavby, u kterých není možné vrtání hlubinného vrtu či budování zemních kolektorů na pozemku.

Princip tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla typu vzduch-voda fungují na principu, že nasávají teplo z všudypřítomného okolního vzduchu. Pomocí výparníku, který je součástí každého tepelného čerpadla, zde proudí vzduch, čímž dochází k předání tepla chladivu. Tím dojde k přehřátí vzduchu, který je předáván do topné vody k ohřátí.

Výhody tepelných čerpadel vzduch - voda:

  • úsporné a ekologické řešení
  • rychlá a jednoduchá instalace
  • nízké provozní náklady
  • minimální nároky na prostor
  • bezúdržbovost

Jak pracuje tepelné čerpadlo vzduch - voda?

Celý systém tepelného čerpadla vzduch - voda se skládá z venkovní a vnitřní jednotky. Venkovní část lze umístit téměř kamkoliv (např. na zahradu, střechu, do sklepa, garáže, technické místnosti atd.) a vnitřní část pak zajišťuje ohřev vody a topného systému.

Venkovní jednotka je umístěna venku a nasává okolní vzduch. Do této venkovní jednotky je přes expanzní ventil nastřikováno kapalné chladivo. Ve výparníku poté dochází k předání tepla, čímž se mění skupenství z kapalného na plynné. Chladivo v plynném stavu pak pokračuje do vnitřní jednotky, konkrétně do kompresoru. Při stlačování chladiva dochází k nárůstu tlaku a tedy i nárůstu teploty.

Informace, poptávka -> kontakty nebo formulář. Jakékoli dotazy vám zodpovíme co nejdříve!

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem kdy Vám nejlépe volat.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů